Novinky

21.09.2020 Pondělní kroužky Kytary začínají 5.10.2020!

Pondělní Kytara pokročilí a začátečníci začíná 5.10.2020. Děkujeme za pochopení.

18.09.2020 Mimořádná opatření COVID

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví platných ode dne 18. září 2020 od 0:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to ve všech vnitřních prostorech staveb s výjimkou žáků, studentů a pedagogických pracovníků v rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (zejm.tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje). Ing. Jana Adam zastupující ředitel DDM Písek

14.09.2020 Keramika začíná od 29.9.2020

POZOR! Kroužky KERAMIKY budou začínat až v týdnu od úterý 29. 9. z důvodu dokončování rekonstrukce keramické dílny. Děkujeme za pochopení.

Připomenutí pro lukostřelce

25.03.2020 Pro všechny účastníky našich lukostřeleckých kroužků a i pro další zájemnce o lukostřelbu tu máme pár věcí na zopakování, když teď máme nucené prázdniny, a není příležitost si zastřílet.

Jako první rozhodně doporučuji se kouknout na stránky lucistnice.cz, potažmo na jejich blog. Kromě dalších zajímavých článků ohledně luko a prakostřelby tam najdete i tento článek: 

https://blog.lucistnice.cz/jak-strilet-z-luku/

ve kterém si můžete připomenout základy lukostřeby. Článek je psaný celkem obecně, ale všechny věci v něm uvedené jsou v souladu s tím, co provádíme na kroužcích. Rozhodně se podívejte na body ohledně kotvení a míření.

Co se týče kotvení, výborně je to vidět v tomto videu

https://youtu.be/H7u8P8SVViY?t=167

v čase 2:47 si všimněte kotvení prstem v koutku tváře, v čase 4:10 pak ukazuje další možnosti kotvení, například dole u čelisti. Video je bohužel v angličtině, ale technika je krásně vidět.

Na co se ale zaměřte, je že vždy by tětiva měla být před okem. Rozhodně to zjednoduší míření. Jak to myslím je krásně vidět na obrázku z knihy Archery: It's theory and practice od Horace A. Forda z roku 1859 (obrázek si pro plnou velikost rozklikněte). Na prvním obrázku je krásně vidět šíp v linii BD, tedy mezi okem a terčem. Na druhém obrázku je vidět kam šíp poletí, když máte šíp, respektive kotvení někde vedle oka, ne před ním. Třetí a čtvrtý obrázek vám ukazuje kam míří šíp, když míříte špatným okem.
 

 
Doufám, že Vám to alespoň trochu pomůže zlepšit Vaše střílení.

Tak ať Vám to létá!

Honza, vedoucí kroužků Lukostřelba

Naši partneři